Tyck till

Fackliga organisationer

Här presenteras de fackliga organisationer som finns i Värmdö kommun.

LO-förbund

Kommunal

Förhandlingsansvarig Helene Ryderstedt
ost.varmdo.stockholm@kommunal.se
08-570 485 92 (exp)

TCO-förbund

Lärarförbundet

Ordförande Agneta Wennsten
lararforbundet@varmdo.lararforbundet.se
08-570 475 83 (exp) 

Vision
Ordförande Katarina Magnusson
styrelsen@varmdovision.se, 08-570 475 88
Vision Direkt, central informationstelefon, 0771-44 00 00

Saco-rådet

Civilekonomerna
Medlemsjouren (Stockholm) 08-783 27 60

DIK
Medlemsjouren 08-466 24 00

FSA (Sveriges Arbetsterapeuter)
Maria Stokstad 08-570 475 95
medlemsradgivning@arbetsterapeuterna.se, 08-507 488 10

Fysioterapeuterna

Lottie Bölke, lottie.bolke@varmdo.se, 08-574 409 00

Jusek
Marianne Zetherlund, marianne.zetherlund@varmdo.se, 08- 570 471 35

Sveriges Arkitekter
Helena Gåije, helena.gaije@varmdo.se, 08-570 485 48

Sveriges ingenjörer
Kansli, 08-613 80 00
info@sverigesingenjorer.se
forhandling@sverigesigenjorer.se

Övriga Saco-förbund 

Akademikerförbundet SSR
Lokalföreningens styrelse: akademssr@varmdo.se
Ordförande och skyddsombud:
Kim Fastesson, kim.fastesson@varmdo.se
Styrelseledamot och skyddsombud:
Ingvill Nordseth, ingvill.nordseth@varmdo.se
Styrelseledamot:
Carolina Wild, carolina.wild@varmdo.se
SSR-Direkt (Stockholm) 08-617 44 71

Ledarna
Yvonne Wentzell (regionombud) yvonne.wentzell@ledarna.se

Lärarnas Riksförbund
Ordförande Christer Berglund
varmdo@lr.se

Psykologförbundet
Kristina Taylor, 08-574 607 74, kristina.taylor@varmdo.se
Leif Pilevång, 070-967 64 10 (regionombud). Leif.Pilevang@psykologforbundet.se

Sveriges Naturvetarförbund
Medlemsjouren, 08-466 24 80
jour@naturvetarna.se

Sveriges Skolledarförbund
Kontaktperson Kaj Majuri kaj.majuri@varmdo.se

Övriga förbund

Vårdförbundet
info.stockholm@vardforbundet.se

Senast publicerad: 2017-09-21

Kontakt

Värmdö kommun
Skogsbovägen 9–11, Gustavsberg
Postadress: 134 81 Gustavsberg
Telefon: 08-570 470 00

varmdo.kommun@varmdo.se

Ställ en fråga direktlänk till annan webbplats

 


Mer kontaktinformation